Çocuk Hematoloji – Onkoloji

01.07.1970 yılında Kayseri/Yahyalı’da doğmuştur. İlk ve Orta Öğrenimini Niğde’de Liseyi Kayseri Fen Lisesi’nde 1988’de tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun olmuş, Eylül 1994-Aralık 1995 arasında Çorum Ulukavak Sağlık Ocağında pratisyen hekim olarak çalışmıştır.

1995 Aralık ile Eylül 2001 arasında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık eğitimini Ankara’da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamış ve sonrasında Haziran 2004’e kadar Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanlığı Polikliniğinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır.

2004-2007 yılları arasında da Çocuk Hematoloji – Onkoloji Yan Dal Uzmanlık eğitimini, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamıştır.

2007 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde Yardımcı Doçent Doktor olarak öğretim üyeliğine başlamış, 2008 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesinde çalışmıştır.

2010 yılında Çocuk Hematoloji Onkoloji Doçenti ünvanını almıştır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Saadettin Vasfi Baysal Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesinin kurulum ekibinde çalışmış ve aynı ünitenin 2011 -2014 arasında direktörlüğünü yapmıştır.

Doç. Dr. Murat ELLİ “Türk Pediatrik Onkoloji Grubu Derneği”,  “Milli Pediatri Derneği” ve “Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği” üyesidir.

Evli ve iki çocuk babası olan Doç. Dr. Murat Elli’ın ilgi alanları Çocukluk Çağı Kanserleri, hemangiom başta olmak üzere vaskuler anomaliler ve Kemik İliği Nakli’dir.

Doç. Dr. Murat Elli’nin çok sayıda yabancı bilimsel dergilerde yayımlanmış makale ve kongre sunumlarının yanısıra yurtiçi bilimsel makale ve bildirileri mevcuttur .

Yorumlarınız için