Çocuk Hematolojisi

02.02.1969 yılında Ankara’da doğmuştur. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1992 yılında mezun olmuş, 1995-1999 yılları arasında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık eğitimini, 1999-2002  yılları arasında da Çocuk Hematoloji – Onkoloji Yan Dal Uzmanlık eğitimini, Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Ankara’da tamamlamıştır.

2002 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde Yardımcı Doçent Doktor olarak öğretim üyeliğine başlamış, 2003 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesinde ve Cincinnati Childrens Hospital Pediatrik Bone Marrow Transplantation Unit’te çalışmış ve 2005 yılında Çocuk Hematoloji Onkoloji Doçenti ünvanını almıştır.

2006-2008 yılları arası Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığı ve Satın Alma Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

2011 yılına kadar Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Saadettin Vasfi Baysal Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesinin kurulum ekibinde çalışmış ve aynı ünitenin direktörlüğünü yapmıştır.

2011 – 2013 yıllları arasında Samsun Medical Park Hastanesi Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesi Direktörlüğü yapmıştır.

2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesinde Profesör Doktor olarak işe başlamış ve halen Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Medical Park Bahçelievler Hastanesi Kemik İliği Nakil Ünitesinde çalışmaktadır. BAU Tıp’ta, Eğitim Becerileri Kurulu Başkanlığı ve Tıp Eğitim Birimi üyeliği görevlerini yürütmektedir.

“Türk Pediatrik Hematoloji Derneği”, “Türk Hematoloji Derneği”, “Milli Pediatri Derneği” ve “Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği” üyesi olan Tunç FIŞGIN, 19 Mayıs Hemofili Derneğinin Başkanlık görevini de yürütmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Tunç FIŞGIN’ın ilgi alanları Çocukluk Çağı Lösemileri, Kemik İliği Nakli ve Hemofili’dir. 40’tan fazla yabancı bilimsel makale ve 100’den fazla yurtiçi bilimsel makale ve bildirileri mevcuttur .

Dostlarımız Ne Diyor?

 • İstanbul’dan Dora Ezel TEZEL’in babasıyım. Oğlumun hastalığını 10.01.2015 tarihinde öğrendik. Bu hastalığı duyduğumuzda bütün dünyamız yıkılmıştı. Bu hastalığı bilmemekte ve bilgimiz yoktu. Ne yapıcağımızı bilmiyorduk. ALLAH’ıma şükürler olsun ki Sayın Prof .Dr. Tunç FIŞGIN beyle tanıştık. Beni ve ailemi yeniden hayata bağladı, hastalık hakkında detaylı bilgi vermenin yanında hiç bir şeyin bitmediğini bu hastalığın tedavisi olduğunu anlattı.Biz öncelikle ALLAH’a sonrasında doktorumuza emanet ettik evladımızı,şu anda tedavimiz devam etmekte olup oğlumuzun durumu iyiye gitmektedir. Tunç bey hem kişilik olarak hemde hekim olarak dalında tam anlamıyla Prof. bir doktordur, aynı zamanda bu kadar alçak gönüllü , insanları seven, hoş görülü , insan ayırtmaksızın yardımcı olan bütün çoçukları kendi çoçogu gibi seven onlar için yer ve zaman tanımayan her zaman telefonlarımızı açan ,manevi desteğini esirgemeyen hocamızı ALLAH başımızdan ayırmasın. Sayın Tunç bey ve ekibindeki diğer doktorlarımıza , hematoloji onkoloji bölümünde hizmet veren herkese teşekkürlerimi sunarım. Tabiki bu arada Medikalpark Bahçelievler hastanesinin hematoloji onkoloji bölümüne göstermiş olduğu hassasiyetinden dolayı çok teşekkür ederim. Hastanemizin başta yönetim kurulu olmak üzere başhekimimize ,diğer doktorlarımıza ve diğer hizmet veren en üst bölümden, en alt bölümündeki çalışanların tamamına hizmetlerinden dolayı teşekkür eder,saygılarımı sunarım.
  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  İbrahim Tezel
 • Ben de Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin bir çalışanı olarak Şanlıurfa’dan Mehmet ASLANOĞLU, ilik nakli olan Salih ASLANOĞLU’nun babasıyım. Prof.Dr.Tunç bey hocama İstanbul Medikal Park Hastanesindeki yeni görevinde başarılar diler, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. ilik nakli olan ve tedavi gören yukarıda olumlu yorumları yazılı diğer hastalar gibi bizler de oğlum Salih’e Haziran 2010 yılında 19 Mayıs Üniversitesi hastanesinde başarılı bir operasyonla ilik nakli yapıldı. İlk etapta hanımı ilik nakli için ikna edememiştim. Sağolsun Tunç bey hocamın sayesinde eşim ikna oldu. Sabır, azim ve Tunç bey hocamın gece gündüz demeden gayretleri sonucunda oğluma yapılan ilik nakli başarıyla gerçekleşti yaklaşık 5 yıl oldu herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Allah’a şükürler olsun, önce Allah’a bize oğlumuzu bağışladığı için ve daha sonra Sayın Tunç bey hocama gece gündüz dua ediyoruz. Oğlum halen İlköğretim 3.Sınıfta eğitim ve öğretimine devam etmektedir. Tunç bey hocam gibi insan sağlığına önem veren, insanları ayırt etmeyen, etik kurallara bağlı, alçak gönüllü, hoşgörülü ve olgun hekimlere çok ihtiyacımız var. Allah yar ve yardımcısı olsun, iyiki varsın Tunç bey hocam, gerçekten hasta psikolojisini biliyorsun ve gönülleri feth ediyorsun. Duamız seninle…
  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  Mehmet Aslanoğlu
 • Ben Mehmet Erkan Etsever şu an 18 yaşındayım 16.05.2011 nakilimi yapan Tunç Fışgın ve ekibi Samsun 19 Mayıs’ta nakilimi gerçekleştirdi. Ben Talesemi Majordum uzun bir aradan sonra çok iyi olmamı sağlayan önce Allahım ve Tunç hocama çok teşekkür ederim. Gülüşlerinizin yüzünüzden eksik olmamasını dilerim.
  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  Mehmet Erkan Etsever
 • Tunç bey bizim için çok değerlidir. Gidişine çok üzüldük. Yeni hastaları adına da çok seviniyoruz. Kızım Ebrarın tedavisini Allahın izniyle Tunç beyin ve Emel hanımın sayesinde bitirdik. Bizden hiç bir zaman yardımlarını desteklerini esirgemediler. Allah razı olsun. Allah yolunuzu açık etsin Tunç hocam.
  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  Melek Minnet
 • Saygı değer kıymetli ve bir o kadar değerli Hocam Tunç Fışkın seni çok seviyorum. Sen beni Allahın izniyle hayata bağladn. 15 Mart 2013’de naklim yapıldı. Samsun Medicak Park’da ve başarılı geçti. Çocukları seven çok iyi bir insansın iyi bir Prof. ve çok iyi bir hekimsin, seninle ne kadar gurur duysak azdır. Telefonlarımıza 24 saat cevap veren güler yüzlü cana yakın insansın hastalarına canyürekten yardımcı olan ilgilenen yakınlık gösteren kendini bizlere adıyan bir doktorsun. İstanbul’daki hayatınızda da bütün hastalara şifa dağıtacagınıza biliyorum oradada sevileceginizi ve çocukların bir tunç amcası ve babası olacağınıza inanıyorum yeni görevinizde üstün başarı sağlıklı günler dilerim.
  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  Seda Nur Çelik
 • Üzerine düşen doktorluk görevini hakkıyla yapmakla birlikte, biz hastalarına ve hasta yakınlarına alçakgönüllülükle birlikte, sonsuz değer vererek motivasyonuyla iyi eden; doktor-hasta ilişkisinden öte abi-kardeş, baba-oğul ilişkisini yaşatan; gece gündüz demeden her türlü destek ve yardımını esirgemeyen; özel hayatta da yakınlığını hissettiren, değeri sonsuz, dert ortağı ve destekçisi bir insan. Belki İstanbul’da ama yardım ve desteğinin; sıcaklığın asla azalmayacağını biliyorum.

  Tunç Hocam hakkında ne desem ne yazsam yetersiz… Allah ondan razı olsun. İstanbul ve çevresindeki kardeşlerim, abi ve ablalarım; Bizler; Tunç hocamızın üstün ve deneyimli bilgilerinden, başarılı çalışmalarından eminiz.! Sizlerde, hiç tereddüt etmeden kendinizi veya hematoloji hastanızı onun bilgi ve deneyimine teslim edebilirsiniz… Sonsuz sevgi ve saygılarımla…

  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  Yunus Bayır
 • Hocam sizi seviyorum. Beni iyileştirdiğiniz için size ve ekibinize çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun, çok iyiydiniz. İnşallah bütün çocukları iyileştirirsiniz.

  Kan hastası iki kardeşime ilik naklini Tunç hoca ve ekibi yaptı. Hemen hemen 4. sene oldu ve sağlıkları gayet iyi, Tunç hocama ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Başarılarınızın devamını diliyorum gerçekten çok iyi bir doktorsunuz. Mesleğinizde de hasta ve hasta yakınıyla olan ilişkilerinizde de. Bütün hastalara ve yakınlarına tavsiye ediyorum

  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  Mehmet Alay
 • Oğlumuz Ulaş’ın tedavisinde göstermiş olduğunuz başarılarınızın devamını diliyoruz.Yolunuz açık olsun. Eminim ki bulunduğunuz yerde de birçok annenin ve babanın yüzünü güldüreceksiniz. Bizler size çok teşekkür ediyoruz.
  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  Meral Aziz Demirkol
 • 2011 yılı Ocak ayında kızım Duru’ya Lõsemi (ALL) tanısı konuldu. Yaklaşık 4 yıldır önce 19 Mayıs Üniversitesi sonra da Medical Park Samsun hastanesinde kızımın tedavisinde Prof. Dr. Tunç Fışgın’ın
  yüksek ilgi ve sevecenliğiyle güzel bir süreç geçirdik. İstanbuldaki çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.
  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  Ramazan
 • Tunç hocamız değerli bir bilim adamıdır. Oğlumun sağlığına kavuşmasını sağlamıştır. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır bizi yarı yolda bırakmamıştır. Ege’nin tanısını kendi koymuştur ve tedavisini başarıyla sonlandırmıştır.

  Çocuklarımızın Tunç babasıdır. Her zaman güler yüzlü pozitif olması çocuklarımızı ve bizi çok memnun etmiştir. Tunç hocamızın yanımızda olduğunu bilmek bize ayrı bir güven vermiştir. Kendisini serviste odasında hastanede görmek bana çok büyük güven vermiştir. Eminim ki gittiği her yer de diğer çocuklara şifa olacaktır. Tunç hocamız için ne desem azdır iyi ki varsınız. Hocam biz sizi bırakmayız biliyoruz ki sizde bizi bırakmazsınız.

  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  Ege Suzan
 • Ben Ali Rıza Akpınar, Tunç Fışkın ve Emel Özyürek tarafından 20.6.2013 tarihinde Samsun Medical Park hastanesinde ilik nakli oldum.

  Lösemi hastasıyım,11 yaşındayım nakilim başarıyla geçti. Doktorum Tunç Fışkın’dan çok memnunum herkeze tavsiye ederim.

  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  Ali Rıza Akpınar
 • Ben hemofili (a) ve (b) hastasıyım. Tunç beyden Allah razı olsun. Onun sayesinde ağrısız yürüyorum. Samsun Medical Park Hastanesi’nde iki dizimden doktorumun bilgisi ve destegiyle protez ameliyatı oldum. Çok şükür sağlığıma kavuştum.

  Doktorumun başarılarının devamını diliyorum benim durumumda olan arkadaşlarım varsa korkmadan gönül rahatlığıyla ameliyat için Tunç hocayla irtibata geçsin.

  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  İdris Eser
 • Tunç hocamızdan Allah razı olsun. Her zaman güleryüzü ve iyi kalbiyle yanımızda oldu. Günün her saatinde her aradığımızda bizden yardımını esirgemedi. Oğlumun hastalığının ilk teşhisinde yanımızdaydı ve hala yanımızda başka hiçbir doktora gerek duymadık.
  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  Burcu Ünlütürk
 • Sevgili abimize, doktorumuza, başkanımıza, Samsun’dan kucak dolusu selam ve sevgi gönderiyoruz. Kendisinin biz hasta ve hasta yakınlarının hayal edemeyeceğimiz güzel günlere erişmemizde büyük emekleri vardır. Kendi üzerine düşen hekimlik görevini yerine getirmekle yetinmeyip her konuda bizlere yardımcı olup hastalıkla ilgili bilgilendirmenin dışında bizlerin nasıl hataya tutunacağını, sesimizi insanlara nasıl duyuracağımızı gösterip derneğimizi kurup bizleri güçlendirmiş hayata hazırlamıştır. Sadece doktorluğuyla değil tüm yaşantısı ve imkanlarıyla zaman ayırarak, emek harcayarak yanımızda olmuştur.

  Samsun ve civarındaki hemofili hastaları ve yakınları adına yürekten teşekkürü kendisine bir borç bilirim. Bir teşekkürle hakkını da asla ödeyemeyiz, kalbimiz, dualarımız hep sizinle, iyi ki hayatımızdan geçmişsin, umarım nice hastalara da umut olur, ilaç olursun. Kendi adımıza üzülsek de gittiği yerde çok sevinecek insan olduğunu biliyoruz. Hayatının hep başarılarla, sağlıkla, mutlulukta, huzurla, sevdiklerinle geçmesini temenni ediyorum. 19 Mayıs Hemofili Derneği

  clipart-smiley-face-smiley_face_02.png
  Ahmet Kılıç

Yorumlarınız için